İptal ve İade Şartları

29188 numaralı Resmî Gazete'de yayımlanan MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ ( Resmî Gazete linki) kapsamında iade haklarınız aşağıdaki gibidir:

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

"İlk 14 gün içinde ambalajı veya jelatini kesinlikle açılmamış, varsa emniyet bandı kapalı halde, tahrif edilmemiş, paketi hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olan ürünler koşulsuz iade edilebilir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir."

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

"ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler." cayma hakkını kullanamaz.

Bu yönetmeliğe göre kozmetik ürünlerde alerjik durum iadesi gibi bir hak söz konusu değildir. Her kozmetik ürünün alerji yapma ihtimali olduğu için, tüketicinin bunu göz önünde bulundurması gerekir. Özellikle çok hassas cilde sahip tüketicilerin yeni bir ürünü satın almadan önce varsa test boyunu sipariş edip denemeleri şiddetle tavsiye edilir.

Alerji veya keyfi cayma iade durumu

Tüketici haklarında kozmetik ürünlerin alerji oluşturması durumunda veya ürünleri kullandıktan sonra beğenilmemesi, fayda görülmediğine inanılması gibi durumlarında iade hakkı bulunmamaktadır. Dolayısıyla Korendy olarak bu gibi durumlarda iade kabul etmemekteyiz.
Eğer cildiniz hassas ve/ya problemli ise öncelikle  tester ya da mini boy ürün siparişi veriniz. Şirketimiz en geniş yelpazede tester ve mini boy ürün çeşidi sunmaktadır. Böylece daha az harcayarak ürünleri test edebilirsiniz. Alternatif olarak cilt bakım doktorunuza danışarak ürün siparişi verebilirsiniz.

Tester ürün iadesi

Korendy sipariş tutarına göre ücretli testerları %100 indirimli ve ücretsiz sağlar. İade durumunda geri gönderilmeyen tester ürünler, gerçek fiyatları üzerinden iade tutarından düşülür.

Hasarlı ürün iadesi

Ürünlerin kargodan teslim aşamasında kontrol edilmesi ve hasar tespit edilmesi durumunda, mutlaka kargo personeli nezaretinde hasar tutanağı tutulması gerekmektedir.  Kargodan teslim alındıktan sonra ürünün hasarlı olduğu konusunda yapılan müracaatlarda iyi niyet çerçevesinde işlem yapılır.  Ancak müşterilerimizin anlayış göstermesi gerekir ki, bu durumlarda çok sık suistimal yaşanmaktadır. Bu nedenle lütfen mutlak suretle, kargo paketlerinizi kontrol ederek teslim alınız. 
**Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler iade alınmamaktadır.

Eksik ürün telafisi

Firmamız tüm paketleme ve sevkiyat işlemlerini dijital görüntüleme sistemleri ile kayıt altına almaktadır. Sipariş içeriğinin eksik çıktığı iddia edildiğinde, firmamızın paketleme bölümü görüntü kayıtları incelenir, eksik gönderilen ürün tespit edildiğinde derhal müşteriye iletilir. Fakat eksik ürün bildirimini teslim aldıktan sonra en geç 15 gün içinde yapılması gerekmektedir. İtiraz edilmediği takdirde ürünlerin eksiksiz olarak teslim aldığı kabul edilir.

Kusurlu ürün garantisi

Ürün tesliminden sonra ilk 6 ay içinde, ürünün teknik aksamında bir bozulma veya ürünün dokusunda beklenmedik bir bozulma olursa, iyi niyet çerçevesinde firmamız inceleme başlatır ve gerekiyorsa ürün değişimi yapar. Bu durumda para iadesi yapılmaz. 6 aylık garanti süresi ürünü teslim alır almaz başlar. Firmamız ürünü teslim aldığınız tarihi kullanmaya başlama tarihi olarak kabul eder.

İade süreci nasıl başlar?

İade işlemi için lütfen destek ekibimizle irtibata geçiniz (destek@korendy.com.tr). İade edilen ürünün tarafımıza ulaşması ile birlikte, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, iade süreci başlatılır. Para iadesi talep ettiyseniz ürün bedeli, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, 5 (beş) gün içinde tarafımızdan sizin banka hesabınıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de ürün bedeli "artı bakiye" olarak kredi kartına yansıtılır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Korendy'nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Siparişi iptal edince indirim kodum ya da puanlarım geri yüklenir mi? 
Maalesef hayır. K-Puan indirim kodu tek kullanımlıktır. Sipariş iptal edilince tekrar kullanılamaz ya da puan geri yüklenemez.

İade işlemi için fatura göstermem gerekir mi?
korendy.com.tr
tarafından satışa sunulan ürünler için fatura beyan etmenize gerek yoktur. Size özel alışveriş geçmişiniz Korendy hesabınızda kayıtlıdır.  

Bu sayfa size yardımcı oldu mu? Geri bildirimin için teşekkürler Geri bildiriminizi gönderirken bir sorun oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Hala yardıma ihtiyacın mı var? Bize Yaz Bize Yaz